Agroturystyka

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE WIEŻA MARZEŃ


Elżbieta i Andrzej Pałkiewicz
Nowa Wieś 38
16-200 DąbrowaBiałostocka

tel. 604 99 46 19
e-mail: wiezamarzen@gmail.com

Zapraszamy do spędzenia czasu w cichym, ustronnym i magicznym miejscu. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy samodzielny, bardzo kameralny i w pełni wyposażony domek nad stawem. To miejsce, dla osób, które chcą po prostu zwolnić, odpocząć i pobyć w wiejskiej zagrodzie. Siedlisko położone jest pośród pól, łąk i lasów. Jednocześnie stosunkowo blisko podlaskich atrakcji: Biebrzański Park Narodowy, Pojezierze Augustowskie, Białowieża oraz wielu innych mało znanych miejsc , które warto zobaczyć. Domowe jedzenie, warzywa z własnego ogródka i ciasto na dobre samopoczucie.
Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w sielankowo – wiejskim nastroju.


ZAGRODA WIEJSKA TADAL

Kolonia Jasionówka 3,
16-200 Dąbrowa Białostocka
Liczba miejsc: 10; Cena: od 25 zł


 tel.(+4885)7122744, kom.507876404
 e- mail: tadal@wp.pl
Nr konta- 61809300000034960430000010
www.tadal.za.pl"Nie ma na Podlasiu równie ładnej gminy.
Próżno szukać takiej choćby w całym kraju.
Chłopy tu jak dęby, panny jak maliny
Ci co tutaj byli zawsze tu wracają."


Zagroda Wiejska TADAL położona jest na peryferiach niewielkiego miasteczka - Dąbrowy Białostockiej. Cisza, spokój oraz czysta i zdrowa okolica to atuty całej dąbrowskiej ziemi. Zamieszkanie w naszej kwaterze można traktować jako bazę wypadową do zwiedzania okolicznych zabytków, pomników przyrody i innych ciekawych miejsc.

Naturalne i ekologiczne walory Jasionówki kolonii doceniły bociany, które licznie zasiedliły okolicę. Na naszym terenie znajduje się 9 gniazd a w 2003 roku wykluło się tutaj 25 sztuk bocianiego potomstwa zaś w tym 2008 roku, aż 29 sztuk. Proponujemy kwatery w starym drewnianym domu z czterema pokojami dwiema łazienkami, kuchnią i tarasem. W zależności od zapotrzebowania jesteśmy w stanie przygotować odpowiednią ilość miejsc noclegowych.

Na terenie Zagrody Wiejskiej TADAL istnieje możliwość rozbicia namiotu, a do dyspozycji Gości przeznaczyliśmy dużą altanę z możliwością grillowania czy zrobienia ogniska. W ospodarstwie znajdują się liczne domowe zwierzęta. Na życzenie gości jesteśmy w stanie przygotować potrawy regionalne łącznie z wędzonkami domowej roboty.
W niedalekiej okolicy znajdują się zabytkowe obiekty z XVII, XVIII, XIX i XX wieku (m.in. Bazylika Różanostocka, kościółek w Kamiennej Starej, wiatrak holenderski).

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


GOSPODARSTWO AGORTURYSTYCZNE "CHATA ZA WSIĄ"  Danuta i Jan Kułak, 

Hamulka 9,16-200 Dąbrowa Białostocka, tel. (+4885)712-90-09 lub 0607 192 445, e-mail: kulak@hamulka.pl

Jest to gospodarstwo położone w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, w pobliżu tzw. "carskiego traktu".

Więcej na temat gospodarstwa agroturystycznego "Chata za wsią" można znaleźć na stronie www.hamulka.pl

Gospodarstwo agroturystyczne "Chata za Wsią" oferuje:

*do wynajęcia domek wolnostojący,

*całodzienne wyżywienie,

*żywność ekologiczną,

*możliwość spływu tratwą po Biebrzy,

*pokaz wypieku sękacza przy ognisku z możliwością zakupu,  *możliwość zwiedzania okolicy wraz z przewodnikiem;

 Dodatkowo istnieje możliwość:

*wynajęcia łódki,

*wędkownia, zakupu licencji wędkarskiej na teren Biebrzańskiego Parku Narodowego,

*zakupu karty wstępu na teren Biebrzańskiego Parku Narodowego;

 Gospodarstwo agroturystyczne posiada:

*miejsca na namioty i ognisko,

*miejsca do parkownia samochodów;

Dodatkową zaletę stanowi piękna okolica i rozciągające się  bagna, które są częścią Biebrzańskiego Parku narodowego, oraz przebiegający w pobliżu szlak bunkrów - radzieckie fortyfikacje Linii Mołotowa: Grodzieński i Osowiecki Rejon Umocniony. Gospodarstwo agroturystyczne "Górna Biebrza" jest położone na terenie wielu szlaków turystycznych- pieszych, rowerowych, samochodowych, wodnych. Bliższe informacje na ten temat można otrzymać bezpośrednio w Gospodarstwie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Opinia o gospodarstwie agroturystycznym  i spływie tratwą zamieszczone w gazecie "Rejs", artykuł: "Ahoj, tam na tratwie", Pawła Koprowskiego:

"Jan Kułak, sołtys wsi Hamulka, prowadzący tam gospodarstwo agroturystyczne, to polski odpowiednik Onasisa w żegludze tratwowej. Jest armatorem dużych, o powierzchni 20 m2 tratew, długich na prawie siedem metrów i szerokich niemal na trzy. Na każdej z nich znajduje się domek przeznaczony do spania dla trzech osób oraz do składowania rzeczy osobistych (...)"

Fragment artykułu o gospodarstwie agroturystycznym "Górna Biebrza" pt. "Okolice dzikiej rzeki", zamieszczonego w piśmie Dziekuje:

"(...) Właściciel "statku"  Jan Kułak jeszcze nie odjechał. Rzuca nam z brzegu dobre słowa otuchy i rady. Jest sołtysem Hamulki, małej wsi z ośmioma gospodarstwami, skąd wyruszyliśmy na podbój bagiennych nurtów. Po drodze okazało się, że wszystko umie: pracuje na roli, ale czuje się stolarzem i po trosze piekarzem. Wyrabia sękacze według klasycznych receptur, prowadzi gospodarstwo agroturystyczne i stara się zapewnić gościom atrakcyjny program(...)"


Stadnina Koni Małopolskich - U. J. Nideccy

Kontakt:
Urszula i Jerzy Nideccy
16-207 Różanystok
Reszkowce, gm. Dąbrowa Białostocka
Reszkowce 101
Telefon: (085) 712 29 91

Strona WWW: http://www.wakacje.agro.pl/nideccy

Stadnina Koni Małopolskich i gospodarstwo agroturystyczne (10 całorocznych miejsc noclegowych) położone na obrzeżach Puszczy Knyszyńskiej i Doliny Biebrzy (Biebrzański Park Narodowy). Gopodarze opiekują się również końmi znarowionymi, kontuzjowanymi i wykupionymi z rzeźni. Do dyspozyji gości jest budynek wolnostojący w odległości 50m od zabudowań gospodarzy. Dwa 2-osobowe pokoje i dwa 4-osobowe z kuchnią i łazienką z prysznicem. Na posesji jest staw rybno-kąpieliskowy i padoki do treningu jazdy konnej. W odległości 1,5 km w starym sadzie jabłoniowym jest wiejska chata prymitywna z kuchnią i czterema 1-osobowymi pokojami. Cisza i spokój są głównymi walorami naszego gospodarstwa.

Zapraszamy do Stadniny Koni Małopolskich oraz galerii Urszuli i Jerzego Nideckich. Jest to miejsce, w którym ludzie, zwierzęta i rośliny mogą egzystować w pełnej harmonii. Tutaj każdy ma szansę skorzystać ze szczególnej energii płynącej z instalacji architektonicznych. Pozwalają one otworzyć się na nowe wyzwania, spojrzeć na życie inaczej, szczerze porozmawiać czy odzyskać naturalną witalność. W galerii elementy przyrody i sztuki rzeźbiarskiej tworzą unikalną całość, która daje możliwość odkrywania wewnętrznego i zewnętrznego świata człowieka. Pozwala też na prezentację interesujących ścieżek i realizacji życiowych.

W naszej stadninie proponujemy jazdę na 10 koniach (klaczach i wałachach) rasy półkrwi anglo-arabskiej i półkrwi arabskiej. Mamy wytyczone szlaki konne przez Puszczę Knyszyńską, prowadzące przez najpiękniejsze i najbardziej warte obejrzenia uroczyska i rezerwaty. Objeżdżając zalew w Czarnej Białostockiej można pojechać dalej szlakiem Supraskim i szlakiem Tatarskim. Proponujemy również wypady w przeciwną stronę w kierunku Biebrzy i Rezerwatu Biebrzańskiego. Są to długie i pełne uroku trasy. Tylko szlak w kierunku Czarnej Białostockiej ma ponad 150 km długości. Noclegi są organizowane w leśniczówkach i pod namiotami. Zapraszamy wszystkich chętnych (również z własnymi końmi). Jazdy na padoku prowadzi sędzia z uprawnieniami A,B,C,F (ujeżdżanie, skoki, WKKW i rajdy długodystansowe). Prowadzimy kursy jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych, a także kursy jazdy biologicznej i ujeżdżania. Chętnych uczymy porozumiewania się z końmi metodą Monthy Robertsa i Pata Pareliego.

Współpracujemy z Fundacją "VIVA" i prowadzimy pensjonat dla koni odkupionych z transportów do rzeźni. Również wykupujemy konie znarowione, które odczulamy, układamy i odsprzedajemy osobom chcącym się nimi opiekować. W ten sposób pomagamy w akcji ochrony koni. Zapraszamy również właścicieli ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi - zajeżdżamy konie metodą Monthy Robertsa, układamy pod siodło i odczulamy znarowione.

Zapraszamy do konnego zbierania grzybów, poziomek i malin na leśnych polanach. Po wyczerpujących jazdach proponujemy odświeżającą kąpiel w stawie nieopodal domu. Został on wykonany według założeń feng-shui, na podłożu gliniastym, co sprawia, że kąpiele (mogą być połączone z elementami ćwiczeń relaksacyjno-medytacyjnych) mają charakter zdrowotny. Dla aktywnie wypoczywających proponujemy grę w siatkówkę lub tenisa oraz relaks przy ognisku. Gości z zacięciem artystycznym zapraszamy na warsztaty rzeźby w drewnie lub glinie. Ogier arabski Entyk - własność gospodarzy - jest bardzo pięknym i wdzięcznym obiektem do wyrażania artystycznej inspiracji.

Zapraszamy przez cały rok wszystkich
kochających konie, przyrodę i las.
Tych, którym na sercu leży harmonijne
współistnienie z naturą.


Agroturystyka "Szuszalewo 40"

Kontakt:
Franciszek Pigiel
ul. Dębowa 5
16-200 Dąbrowa Białostocka
woj. podlaskie pigiel@onet.eu

Jeśli lubisz śpiew dzikich niespotykanych ptaków, chcesz zobaczyć gwiaździste niebo, piękne niespotykane krajobrazy i poczuć zapach pól oraz łąk zapraszamy Cię do naszego gospodarstwa agroturystycznego "Szuszalewo 40" położonego w otulinie rzeki Biebrzy w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Strona WWW: http://www.szuszalewo40.republika.pl/